Tečaj – Rijetke bolesti u neurologiji

Tečaj je namijenjen specijalistima i specijalizantima neurologije, pedijatrije, interne medicine, liječnicima primarne zdravstvene zaštite, studentima medicine, medicinskim sestrama/tehničarima i drugim srodnim strukama kao i svima onima koji se u svom svakodnevnom radu susreću sa navedenom problematikom.

Datum održavanja: 26. – 27. veljače 2021.

Sudjelovanje na tečaju je besplatno.

Virtualni tečaj održati će se putem platforme Microsoft Team, a pristupiti možete putem sljedećeg linka:
Microsoft Teams – Rijetke bolesti u neurologiji

Tečaj je prijavljen i boduje se po Pravilniku Hrvatske liječničke Komore i Pravilniku Hrvatske komore medicinskih sestara.

Dodatne informacije o tečaju putem navedenih email adresa voditelja ili pismeno na adresu:
prof.prim.dr.sc. Silva Butković Soldo, dr.med.
sbutkovicsoldo@gmail.com
sbsoldo@mefos.hr

Petak, 26. veljače 2021.

13:00 - 13:10

Pozdravna riječ voditelja tečaja

13:10-13:30

Pozdravna riječ i otvaranje tečaja

Sara Bajlo, Hrvatski savez za rijetke bolesti

13:30-13:50

Rijetki miotonični sindromi

Osman Sinanović

13:50-14:10

Issacs' syndrome

Svetlana Tomić

14:10-14:30

POEMS sindrom-prikaz slučaja

Sanja Tomasović

14:30-14:50

SIMPOZIJ NOVARTIS: Iskustva u liječenju aktivnog SPMS-a

Barbara Barun

14:50-15:10

Emery-Dreifuss mišićna distrofija

Biserka Kovač

15:10-15:30

Hornerov sindrom u EMNG laboratoriju-prikaz slučaja

Antonija Krstačić

15:30-15:50

Unilateralna Moya-Moya bolest

Hrvoje Budinčević

15:50-16:10

Hipoplazija unutarnje karotidne arterije-rijetko stanje

Ivanka Štenc Bradvica

16:10-16:30

SIMPOZIJ PFIZER - Transtiretinska amiloidoza: bolest u spektru osjeta i srca

Ervina Bilić, Kristina Selthofer-Relatić

16:30-16:50

Pauza

16:50-17:10

Neurološke manifestacije Fabryjeve bolesti

Vanja Bašić Kes

17:10-17:30

Liječenje bolesnika s Fabryjevom bolesti tijekom Covid-19 pandemije

Petar Kes

17:30-17:50

Fabrijeva bolest u žena

Božidar Vujičić

17:50-18:10

Fabryeva bolest i oko

Patricia Reisz-Majić

18:10-18:30

Gilles de la Touretteov sindrom - prikaz slučaja

Azra Alajbegović

18:30-18:50

Shy Drager sindrom, MSA i Covid-19

Ervin Jančić

18:50-19:10

Šećerna bolest i angioedem

Vesna Đermanović Dobrota

Subota, 27. veljače 2021.

08:30-08:50

Neurološki aspekti Gaucheove bolesti

Marina Titlić

08:50-09:10

Rijetka klinička prezentacija neuroborelioze: prikaz bolesnika i pregled literature

Anton Vladić

09:10-09:30

Molekularna osnova Leigh sindroma

Silvija Pušeljić, Višnja Tomac

09:30-09:50

Neuronske ceroidne lipofuscinoze u djece

Vlasta Đuranović

09:50-10:10

Kongenitalni mijastenični sindrom

Jadranka Sekelj Fureš

10:10-10:30

SIMPOZIJ MEDIS - Upravljajmo vremenom – prepoznajmo rane znakove Duchenne mišićne distrofije; Prva iskustva sa atalurenom

Dunja Čokolić Petrović, Jadranka Sekelj Fureš

10:30-10:50

Sijalidoza tipa 1-neurološki i multidisciplinarni pristup

Tihana Gilman Kuric

10:50-11:10

Pauza

11:10-11:30

Posttraumatski bilateralni BPPV s kombinacijom kanalolitijaze stražnjeg lijevog i kupulolitijaze bočnog desnog kanala

Siniša Maslovara

11:30-11:50

Postencefalitički sindrom nakon COVID-19

Lidija Šapina

11:50-12:10

Huntingtonova bolest - važnost pravilne procjene – prikaz slučaja

Ksenija Pandža, Vlasta Pekić

12:10-12:30

Creutzfeldt - Jakobova bolest – medicinska sestra, bolesnik i obitelj u doba pandemije

Željka Popijač, Jagoda Kragujević, Vlasta Pekić

12:30-12:50

Anti-NMDA receptor encefalitis

Ana Sruk

12:50 -13:10

Glavobolja kao posljedica Pompeove bolesti

Koraljka Bačić Baronica

13:10-13:30

Mb Pompe - internistička perspektiva

Ivan Pećin

13:30 -13:50

SIMPOZIJ NOVARTIS

13:5 0 -14:10

Pismeni ispit

14:10 -14:20

Zatvaranje tečaja

Voditelj

Prof. dr. sc. Silva Butković Soldo, Osijek, Hrvatska

Predavači

Prof.dr.sc. Ervina Bilić, Zagreb, Hrvatska
Prof.dr.sc. Osman Sinanović, Tuzla, BIH
Prof.dr.sc. Ivan Pećin, Zagreb, Hrvatska
Prof.dr.sc. Vlasta Đuranović, Zagreb, Hrvatska
Prof.dr. sc. Petar Kes, Zagreb, Hrvatska
Prof.dr. sc. Vanja Bašić Kes, Zagreb, Hrvatska
Prof.dr.sc. Marina Titlić, Split, Hrvatska
Prof.dr.sc. Silvija Pušeljić, Osijek, Hrvatska
Prof.dr. sc. Kristina Selthofer Relatić, Osijek, Hrvatska
Prof.dr. sc. Siniša Maslovara, Vukovar, Hrvatska
Prof.dr.sc. Azra Alajbegović, Sarajevo, BIH
Doc.dr. sc. Svetlana Tomić, Osijek, Hrvatska
Doc.dr.sc. Ivanka Štenc Bradvica, Osijek, Hrvatska
Doc.dr.sc. Anton Vladić, Zagreb, Hrvatska
Doc.dr.sc. Sanja Tomasović, Zagreb, Hrvatska
Doc.dr.sc. Hrvoje Budinčević, Zagreb, Hrvatska
Doc.dr.sc. Antonija Krstačić, Zagreb, Hrvatska
Doc.dr.sc. Ervin Jančić, Karlovac, Hrvatska
Dr.sc. Vesna Đermanović Dobrota, Zagreb, Hrvatska
Dr.sc.Koraljka Bačić Baronica, Zagreb, Hrvatska
Dr.sc. Biserka Kovač, Osijek, Hrvatska
Dr.sc.Božidar Vujičić, Rijeka, Hrvatska
Dr.sc. Lidija Šapina, Slavonski Brod, Hrvatska
Dr.sc. Višnja Tomac, Osijek, Hrvatska
Jadranka Sekelj Fureš,dr.med, Zagreb, Hrvatska
Tihana Gilman Kuric,dr.med., Osijek, Hrvatska
Dunja Čokolić Petrović, dr.med., Osijek, Hrvatska
Ana Sruk, dr.med., Osijek, Hrvatska
Vlasta Pekić, mag.med.techn., Osijek, Hrvatska
Popijač Željka mag.med.techn., Osijek, Hrvatska
Kragujević Jagoda mag.med.techn., Osijek, Hrvatska
Pandža Ksenija mag.med.techn., Osijek, Hrvatska

Dodatne informacije možete pronaći u dolje priloženom dokumentu.